Firmast

Saaremaa põliste paadiehitustraditsioonide jätkamiseks alustati 1965. aastal puupaadiehitusega kohalike kalurite tarbeks. Paaditööstus kasvas ümber vana Hollandi tuuleveski, mis jääb praegugi töökodade keskele. Algul tegutses Vätta puidutsehh kogu saart hõlmanud kalurikolhoosi egiidi all ja tegi peale rannakaluritele vajaminevate paatide valmis ka kolhoosis vajaminevad puidust ehitusdetailid. Alates 1992 aastast eraettevõttena tegutseva firma toodete nimistusse lisandusid peagi eritellimusel toodetavad uksed-aknad, puittrepid ja ajaloolised puupaadid.

Aastatega kasvas firma tuntus, paate hakati tegema ka mandrimeeste tarbeks. Esimesed neist läksid Pärnu ja Peipsi kaluritele. Nüüd seilavad Vätta paadimeistrite valmistatud puupaadid ja puupurjekad peale Eesti ka Soome, Saksamaa, Norra, Rootsi ja Hollandi vetes. Vätta Puidus tehtud mööblit, uksi, aknaid ja treppe leidub arvukalt nii saarlaste kui ka mandrimeeste elamutes, suvilates ja ühiskondlikes hoonetes.
2003 aastal avasime Kuressaares kaupluse Lukusell, kus koostatakse lukustusprojekte ja müüakse lukke ning akna ja uksetarvikuid. Samuti valmistatakse võtmeid.